top of page

#ПротиДій Торгівлі людьми#

изображение_viber_2020-10-16_14-19
изображение_viber_2020-10-16_14-05-19
изображение_viber_2020-10-16_14-05-18

  16 жовтня в Погорілівському ЗЗСО відбулася учнівська акція  #ПротиДій Торгівлі людьми#, присвячена  Європейському дню боротьби з торгівлею людьми.

 Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.  

 Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.                                

  Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.                 Міністерство соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно – просвітницькі акції, забезпечує встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надання допомоги таким особам.        Цей захід не є протестом, це мовчазна і мирна хода, яка проходить вже п’ять років поспіль по  всій Європі на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві.   Будьмо небайдужими, аби об’єднати зусилля для подолання хвороби 21-го століття – сучасного рабства.

bottom of page